Uchwyty meblowe – piękne, ozdobne, czy po prostu praktyczne?

Najlepsze tematy w Sieci > Dom  > Uchwyty meblowe – piękne, ozdobne, czy po prostu praktyczne?

Uchwyty meblowe – piękne, ozdobne, czy po prostu praktyczne?

uchwyty

Podczas urządzania domu stawiamy na rzeczy o dużych gabarytach, tak, aby dobrać je w odpowiedni sposób. Zapominamy przez to bardzo często, że dobrze wyglądający pokój, to nie tylko meble. na wystrój wpływają również mniejsze elementy, jak uchwyty meblowe. Może wydawać się to wyborem prostym, jednak tylko pozornie. Występująca na rynku mnogość uchwytów może sprawić, że zadamy sobie pytanie o to jakie wybrać uchwyty. Chodzi przecież o to, aby wyposażone przez nas pomieszczenie służyło nam przez lata. Przy czym by wyglądało gustownie i estetycznie, ale i było funkcjonalne.

To nad czym należy się w pierwszej kolejności zastanowić, to fakt, jak często w danym pomieszczeniu będzie eksploatowane uchwyt. W szafkach sypialnych możemy używać ich rzadko, jednak w przypadku np. mebli kuchennych, cóż, tutaj uchwyty z całą pewnością będą używane często. Dlatego należy wybrać uchwyty wytrzymałe, dobre jakościowo. Możemy wybrać spośród klamek, gałek, uchwytów zintegrowanych. Często stosowane są również uchwyty dotykowe. Jak działają takie mechanizmy? Otóż naciska się najczęściej górną cześć mebla, nie musimy wtedy montować uchwytów, ale minusem może być zabrudzenie powierzchni, które pozostaje po często niekoniecznie czystych dłoniach.

Podobnie jak wszędzie i w tym przypadku proponowane przez producentów uchwyty meblowe uzależnione są od panujących trendów. Dostępne są gałki meblowe i uchwyty meblowe w styku retro, elementy wykonane z porcelany a nawet, mosiądzu czy masy perłowej. Zmienia się moda na uchwyty,ale jeśli wybierzemy dobrze,
to nasze uchwyty będą odznaczały się ponadczasowością. Można postawić na uchwyty oryginalne, które zaskoczą swoim designem naszych gości. Nie należy jednak zapominać o tym, że uchwyt powinien być dobrany do mebli w odpowiedni sposób, tak by do nich pasował. Dobre dobrany uchwyt pasuje również do całości wystroju, warto o to zadbać, raz kupione uchwyty trudno później wymienić. Dlatego lepiej dłużej się zastanowić niż później żałować i doprowadzić być może nawet do wymiany całego mebla.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.