Kurs barmański – podnoszenie swoich kwalifikacji do pracy w restauracji

Najlepsze tematy w Sieci > Szkolenia  > Kurs barmański – podnoszenie swoich kwalifikacji do pracy w restauracji

Kurs barmański – podnoszenie swoich kwalifikacji do pracy w restauracji

24154143

Praca za barem ma wiele plusów, możesz poznać nowych ludzi, dużo się dzieje i przede wszystkim spędzasz sporo czasu na słuchaniu muzyki. Każdy kto wiąże swoją przyszłość z barmaństwem powinien wcześniej lub później zainwestować w kurs barmański. Oczywiście brak tego typu kursów nie jest równoznaczny z brakiem możliwość podjęcia pracy za barem. Jednak niektóre kluby wymagają certyfikatu ukończenia szkoły barmańskiej.

Dostępne na rynku kursy barmańskie są dość różnorodne. Niektóre z nich składają się z dwóch części: teorii i praktyki. Podczas zajęć teoretycznych nauczysz się jak sklasyfikować alkohol, będziesz degustował wybrane trunki, jak również poznasz przepisy na drinki. Druga część szkolenia to praktyka, z niej dowiesz się w jaki sposób przygotować napoje mieszane, jak obsłużyć klienta, a nawet poznasz elementy sprzedaży. Przedstawione zostaną ci także podstawy organizacji za barem. Profesjonalny kurs powinien odbywać się w klubie z pełnym wyposażeniem. W skład niektórych kursów wchodzi również krótka praktyka barmańska.

Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu końcowego, otrzymujemy certyfikat. Część zaświadczeń uznawanych jest na terenie całej Unii Europejskiej, dlatego warto poprosić o egzemplarz w języku polskim i angielskim. Zanim zdecydujesz się na wybór szkolenia, warto dowiedzieć się kim są osoby, które będą go prowadziły. Chociaż kurs barmański nie zawsze jest konieczny do pracy za barem, to z całą pewnością dowiesz się podczas niego co jest najważniejsze w pracy barmana oraz pozwoli dostać się do wymarzonego klubu.

ksr.net.pl

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.