Eksploatacja samochodu – jak jeździć ekonomicznie i ekologicznie

Najlepsze tematy w Sieci > Dom  > Eksploatacja samochodu – jak jeździć ekonomicznie i ekologicznie

Eksploatacja samochodu – jak jeździć ekonomicznie i ekologicznie

kierowca00

Aby samochód dobrze nam służył, konieczne jest kupowanie do niego okresowo nowych części – konieczne jest zadbanie o odpowiednią pracę silnika, a także pozostałych elementów.
Filtry powietrza trzeba zmieniać co około dwadzieścia tysięcy przejechanych kilometrów. Każda osoba, która posiada samochód powinna o tym pamiętać. Jeśli nie potrafimy samodzielnie zmienić sobie filtra, wówczas konieczne jest udanie się do mechanika, który pomoże nam w wymianie filtra powietrza.
Filtry powietrza zapobiegają przedostawaniu się drobinki kurzu i zanieczyszczeń do silników. Zanieczyszczenia w silnikach doprowadzają w skrajnych przypadkach do zablokowania systemy ciernego, a samochód może przejść w tryb pracy awaryjnej.
Jeśli używamy samochodu sporadycznie, wówczas filtr powietrza należy wymieniać raz na rok. Koszt filtra powietrza to kilkadziesiąt złotych, w zależności od tego do jakiego modelu samochodu go kupujemy. Im droższy samochód, tym droższy filtr powietrza. Nie warto oszczędzać na filtrach powietrza. Wyremontowanie silnika będzie zdecydowanie droższe niż zadbanie o posiadanie nowego filtra, który może kosztować w skrajnym przypadku dwieście złotych. Na rynku istnieją filtry powietrza mokre, są one zbudowane z kilku warstw siatki z metalu, która jest pokryta olejem. Zanieczyszczenia przyklejają się do siatki, która jest pokryta wspomnianym olejem.
Do samochodu także przydadzą się osuszacze powietrza. Są to takie elementy, które pozbawiają powietrza zawartej w nim wilgoci. W jaki sposób działają osuszacze powietrza? Zwykle dzieje się to poprzez zamrażanie wody niemalże do konsystencji lodu, przez co woda zostaje skroplona. Skroplona wilgoć jest zbierana następnie w separatorze wody, który następnie odprowadza wodę na zewnątrz osuszacza. Wszystko odbywa się dzięki obecności czynnika ziębniczego. Istnieją dwa rodzaje osuszaczy: osuszacze ziębnicze sprężonego powietrza, a także osuszacze ziębnicze powietrza atmosferycznego.
Do samochodu potrzebna jest także sprężarka śrubowa oraz wycieraczki i dobrej jakości szyby.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.